Stomatologia dziecięca

Nie jest żadną tajemnicą, że o nasze zęby powinniśmy dbać już od najmłodszych lat. Faktem jest bowiem to, że raz zaniedbana higiena jamy ustnej może mieć swoje konsekwencje nawet po upływie kilku lub kilkunastu lat. Właśnie dlatego propozycja naszego gabinetu to między innymi stomatologia dziecięca. Prowadzone działania pozwalają przede wszystkim na właściwą diagnozę i odpowiednie leczenie uzębienia dzieci. Dzięki temu możliwe jest sprawne pozbycie się problemu próchnicy czy ubytków w zębach.

Gabinet stomatologiczny to miejsce, którego nie powinna się bać żadna osoba. Jesteśmy tutaj dla naszych młodych i dzielnych pacjentów, których zdrowe uzębienie jest dla nas absolutnie najwyższym priorytetem. Właśnie dlatego dokładamy wszelkich starań, by dzieci czuły się w naszych progach bezpiecznie i komfortowo. Nasi specjaliści mają doskonały kontakt z dziećmi, co pozwala na zapewnienie przyjaznej atmosfery podczas zabiegu. Korzystamy ze specjalnych zabawek, które powodują, że nawet przeprowadzane leczenie jest dla pacjenta prawdziwą przygodą. W swojej pracy korzystamy ze specjalistycznych sprzętów oraz narzędzi, które powodują, że czas prowadzonego zabiegu może być skrócony do niezbędnego minimum.

Stomatologia dziecięca - kiedy zacząć?

Bardzo często zdarza się tak, że dziecko jest przyprowadzane do gabinetu stomatologicznego dopiero w momencie, gdy pojawi się problem próchnicy lub inna dolegliwość, którą chcemy skonsultować. Tak jednak nie powinno być. Na pierwszą wizytę u dentysty warto zapisać swoje dziecko, gdy tylko pojawią się u niego pierwsze ząbki. Naszym zadaniem będzie wówczas omówienie podstawowych sposobów dbania o higienę zębów, a także przekazanie wiedzy na temat odpowiednich nawyków żywieniowych. Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie problemu tzw. próchnicy butelkowej. Nieco starsze dzieci (w wieku ok. 2 lat) zapraszamy na wizytę adaptacyjną.

Wizyta adaptacyjna – dlaczego jest tak istotna?

Bardzo istotne jest, aby pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym nie wiązała się od razu z poważnym zabiegiem. Istotne jest bowiem, aby młody pacjent poznał przyjmujących lekarzy, a także obejrzał cały gabinet, włącznie z używanym sprzętem. Specjalnie przygotowane pomoce i zabawki pomogą dziecku zrozumieć funkcję zębów, przez co możliwe będzie podniesienie jego świadomości w kwestii odpowiedniej higieny jamy ustnej. Wizyta adaptacyjna pozwala dziecku na dokładne przyjrzenie się pracy stomatologa, przez co w chwili pojawienia się rzeczywistych problemów z uzębieniem, stres młodego pacjenta będzie mógł być możliwie najbardziej zredukowany. Dziecko pójdzie bowiem do miejsca, które już doskonale zna.

W jaki sposób przygotować dziecko na wizytę u dentysty?

Nie da się ukryć, że bardzo duży wpływ na to, w jaki sposób dzieci postrzegają gabinet stomatologiczny mają rodzice. Warto więc przed wizytą w odpowiedni sposób przygotować dziecko do leczenia. Przede wszystkim istotne jest, by zbudować w oczach dziecka pozytywny obraz gabinetu oraz samego lekarza przeprowadzającego leczenie. Można więc opowiadać o magicznych lusterkach oraz zabawnych przyrządach, które pomagają “naprawić” uzębienie. Na pierwszą wizytę dziecko może zabrać ze sobą ulubioną zabawkę, maskotkę do tulenia lub bajkę do poczytania w poczekalni. Dzięki temu czas w gabinecie lekarskim minie bardzo szybko.

Jakie usługi oferujemy?

W ramach prowadzonych działań oferujemy między innymi wypełnienie zęba mlecznego, a także założenie opatrunku w zębie mlecznym. W przypadku poważniejszych zmian w jamie ustnej dziecka, oferujemy również usunięcie zęba mlecznego. Leczenie zębów może być przeprowadzane po podaniu znieczulenia, dzięki czemu wszelkie nieprzyjemne doznania będą zredukowane do minimum.

Zapraszamy do zapoznania się z całością oferty naszego gabinetu stomatologicznego. Oprócz wcześniej opisanych usług proponujemy także leczenie endodontyczne, chirurgię stomatologiczną oraz protetykę. Tak szeroka propozycja powoduje, że każdy pacjent znajdzie u nas dokładnie to, czego potrzebuje.